right gif

TEK KANATLI YANGIN KAPISI

TEK KANATLI YANGIN KAPISI

ÖZELLİKLE BİNALARDA YOĞUN KULLANILAN 

BİR SİSTEMDİR.YANGIN YÖNETMELİĞİ GEREĞİ YENİ YAPILARDA 

YGH DİYE ADLANDIRDIĞIMIZ BİR "YANGIN GÜVENLİK HOLÜ " 

OLUŞTURMA MECBURİYETİ VARDIR.ODALARDAN YANGIN GÜVENLİK 

HOLÜNE ÇIKIŞTA PANİK BAR DIŞINDA ARK PASLANMAZ KOL YADA

KİLİTLİ KOL UYGULANIR.YANGIN GÜVENLİK HOLÜNDEN YANGIN

MERDİVENİNE ÇIKIŞTA İSE GÜVENLİK AÇISINDAN SADECE PANİK BAR

KULLANILMAKTADIR.


TEK KANATLI YANGIN KAPISI

Her bina için artık yangın kapısı zorunlu bir husustur. Yangın kapıları genel olarak değerlendirildiğinde tek kanatlı özelliği bulunanların daha sık ve yoğun kullanıma sahip olduğu görülmektedir. Ayrıca mevzuat açısından yangın güvenlik holü oluşturma zorunluluğu bulunmaktadır. Elbette binaların yangın güvenlik holüne çıkışlarında panik barlarında kullanımı zorunludur. Bunun dışında ark paslanmaz kol ya da kilitli kol uygulaması da gerekmektedir. Aslında bu iki malzemenin kullanımında dikkat edilmesi gereken hususların başında ise yangın merdivenine çıkışta yalnızca bar kullanılmaktadır.

Tek kanatlı yangın kapısı tedarik ve temini konusunda güven yangın kapıları her zaman tercih edilen yerlerinden başında gelmektedir. Çünkü burası ürün ve servis kalitesi konusunda her daim ön plana çıkmıştır. Kapı sektöründe isteklilerin ihtiyaçlarını kaliteli ürünler ve teknik destekler sayesinde her zaman sağlamaktadır.

Hemen hemen her çeşit yapıda yangın kapısının kullanıldığına rastlamak mümkündür. Örneğin alışveriş yerleri yaşanılan konutlar, hastaneler, genel iș yerleri, sinema, tiyatro ve konser salonları gibi yerlerde her daim bulundurulmaktadır. Ayrıca depolar, oteller, fabrikalar gibi yerlerde kullanım açısından hayati önem taşımaktadır. Yangın kapısı sektöründe güven yangın kapılarının geniș ürün gamı bulunmaktadır. O yüzden çeşit çeşit kapı türüne  buradan ulaşmak mümkündür.

Yangın kapılarının binalar için kullanımı çok önemlidir. Çünkü binaları kullananlar da insandır. Bir binada yangın kapısının aslında insan hayatı için büyük bir önemi vardır. Bir yerde yangının çıkmasını hiç kimse istemez. Ancak çeşitli nedenlerle meydana gelen yangın olayında yangın kapıları adeta hayat kurtarmaktadır. Bir yangın esnasında  yangının tehlikeli durumundan bulunulan yerden uzaklaşmak için bu tür malzemeler kullanılır.  acil tahliye edilmesine imkan sağlar.

İnsanların hayatlarını sürdürdüğü küçük ya da büyük yapılarda olası durumlarda yangın kapısı her zaman ihtiyaçtır. Özellikle  insan hareketliliğinin yoğun olduğu yapılarda ise gerçekten hayati bir önemi bulunmaktadır. Ayrıca günümüzde yangın kapıları düz ve motamot bir biçimde değil genellikle oldukça şık bir görünüme de sahiptir. Bu kapsamda güven yangın kapıları konseptinde hem tek kanatlı hem de çift kanatlı kapıların kullanışlı olmasının yanında görünümü de çok güzeldir.

Isı dayanım niteliği itibariyle de yangın kapıları istenilin üstünde iyi bir performansa sahiptir. Çünkü yangının yayılım özelliği gerekçesi ile ihtiyaç halinde yangın kapıları devreye girmelidir. Duman açısından da yangın kapıları istenilen standartlar sahip olmalıdır. Her daim kaliteli bir ürün ve istenilen standartlarda bir malzeme olmasını isterseniz mutlaka güven yangın kapıları ile irtibata geçmeniz sizin faydanızadır. O yüzden teknik özellik açısından gerekli yeterliliği sağlamış ürünler tercih esnasında bir adım öne çıkmaktadır.

Yangın kapılarında kalite, güven ve dayanıklılığın yanında renk ve desen çeşitliliği de önemlidir. Güven yangın kapıları sizlere her türlü desen ve renkte sunumlar ile yangın kapısı çeşitlerini teşhir etmiş durumdadır. Sadece ilgili internet sayfasındaki teşhir resimler değil onun haricinde irtibata geçtiğinizde sizlere bir çok çeşitlilikte ürün sunulacaktır.

 

Resimler